Cam ve Cephe Temizliği

Cam ve Cephe Temizliği - Bilge EDH profesyonel ekip ve ekipmanları ile cam temizliği işlerinizi en kısa sürede tamamlar.

Cam ve Cephe Temizliği
Cam ve Cephe Temizliği

Modern ve yüksek katlı binalarda her ne kadar içi temiz olsa da dış bölümü de bir o kadar önemlidir. Dolayısıyla temizlik bir alanın estetik durması yönünden de önem taşır. Bir yapıya baktığımızda eğer ki o yapı temiz değil ise estetik olup olması hiç de ilgimizi çekmez, alıcı bir göze bakamayız. Çünkü bir şeyi gördüğümüz zaman gözümüze ilk olarak onun dış görünüşü, cam ve cephe temizliği olup olmadığıdır.

Hayatımızın her alanında temizlik çok önemlidir. Yüksek katlı binalar için devasa camlarınızın temizliği de oldukça önemlidir. Bunların dış yüzeylerini kirleten birçok etmen vardır. Aslında kirlilikleri ele alırsak başlıca olarak çevre kirliliği 5 maddeye ayrılır. Birinci olarak hava kirliliği, ikinci olarak da gürültü kirliliği, üçüncü olarak toprak kirliliği dördüncü olarak su kirliliği ve beşinci olan son madde de görüntü kirliliğidir. Aslında bakarsak biz cam ve cephe temizliğine önem vermezsek hava kirliliği sebebiyle görüntü kirliliğine de sebep olmuş oluyoruz. Yani çevre kirliliğini artırmış oluyoruz.

Hava kirliliğinin oluşumunu kısaca anlatmak gerekirse egzoz gazları, kömür kullanımı, doğaya zararlı olan kozmetik ürünler, sanayileri yer anlamda kuruluş hataları ve trafikten de kaynaklanan hava kirliliği. Peki ya görüntü kirliliği nedir? Görüntü kirliliği aslında bakılırsa günümüzün büyük sorunlarından bir tanesidir. İnsanlar yapıtlara estetik açıdan önem vermediği için görüntü kirliliğine sebep oluyor.

Cam ve cephe temizliği konusuna önem vermezsek bu kirliliğe sebep olmuş oluruz. Farklı örnekler vermek gerekirse çarpık kentleşme, estetik görüntüden uzak yapıtlar ve daha birçok örnek verilebilir. Estetik bir yapının hayatımızda yeri çoktur ve bu estetik yapının öne çıkması için de cam ve cephe temizliği oldukça önemlidir.

Dış Cephe ve Cam Temizliği

Havaya karışan dumanlarla, karbondioksitlerle ve zararlı birçok maddelerle meydana gelen hava olaylarından sonra binalarımızın cam ve cephelerinde kirlenmelere, yıpranmalara yol açar. Günümüz şartlarında bir binaya sahip olmak maddi açıdan belirli bir meblağ gerektirir. Sahip olduğunuz binanın hasar görmesini istemiyorsak bu gibi durumlarda cam ve cephe temizliği önemli olmalı yani temizletmezsek kalıcı sorunlara karşılaşabiliriz.

Karşılaştığınız bu sorunlar cam ve cephe temizliğine ödeyeceğiniz miktardan fazla olur ve bunu düşünerek hareket etmek lazım. Ayrıca temizlik hayatımızın her alanında vardır. Bunu da düşünerek iple erişim cam ve cephe temizliği önem vermemiz gereklidir. Estetik yapıya önem vermemiz gerekir ki hem bireysel olarak hem de bir nebze de olsun dünyayı kirlilikten kurtarmış olursunuz. Kendimiz için de dünyanın kirliklerle bozulmaması içinde cam ve cephe temizliği konusunda duyarlı olmak gerekir.

Cam ve Cephe Temizliği Öncelikleri

Cam ve cephe temizliği için içeriğine girecek olursak analizleri doğru olan kimyasalları kullanarak herhangi bir sorunla karşılaşmayız. Aslında öncelikli olan şey binanın iyi bir şekilde analiz edilmesidir. Yüksekliğini, konumu iyi bir şekilde analiz etmek lazım. Eğer ki düzgün bir şekilde analizini yapmazsak başarıya da ulaşamayız ve bu hiçte istenen bir durum değildir.

Analiz yapmanın nedeni de şudur binanın nasıl temizlenmesi gerek hangi kimyasal maddeler kullanılması gerekir gibi durumları analiz ettikten sonra seçilir. Bunlar yapıldıktan sonra bir üst mecralara giderek uygulanacak işlem seçilir. Bu uygulanacak işlemler bina ile birebir uyumlu olur ve her bina için aynı işlem uygulanmaz. Bunun nedeni de binanın konumunu belirlemek, iklim şartı ile ilgili tespitlerde bulunmak, ona göre cam ve cephe temizliğinde yol izlemek gerekir.

Cam ve cephe temizliği hassasiyet göstermeniz gereken bir işlemdir. Dolayısıyla binanın temizliği oldukça önemlidir. Ayrıca bir insanın barındığı yerin, hayatının belirli bir zamanlarında, orda yaşadığı iş yeri olabilir, oturduğu apartman dairesi olabilir. Bunların içinde yaşam sürerken dışının da temiz olmasını istemek gayet doğaldır. Hayatımızın birçok yerinde temizliğe önem veririz bu yüzden cam ve cephe temizliği de göz ardı etmemek gerekir. Temizlik demek her alanda temizlik demektir.

Dış ve İç Cephe Temizliği

Dış cepheyi kısa bir şekilde tanımlarsak mimari olarak binanın dış tarafına bakan ön yüzüdür. Camın yapımında kullanılan ana madde olarak da kum, kireç ve sodadır.

Dış cephe demek bir mimari yapının insanın gözüne ilk hitap eden alanıdır. Bir bina hayal edin devasa bir büyüklükte ama camları kir içinde, dış cephesi oldukça bakımsız, ilginizi çeker mi? Belki ilk bir bakıp ne kadar da bakımsız ve görüntü kirliliği deriz. Bu yüzden dış cephe ve cam temizliği gereçten önemli bir husustur. Bir binanın gerçek güzelliğinin ortaya çıkmasını cephe ve cam temizliği gösterir.

Temizlik kısmına geçtiğinizde ise her binanın kendine özgü bir temizlik yönetimi vardır. Bir binaya cam ve cephe temizliği yaparken o binanın eski bir yapı mı yoksa yeni bir yapı mı olduğu oldukça önemlidir. Çünkü ikisinde farklı şekilde cam ve cephe temizliği uygulanır. Her iş hangi alan olursa olsun kendine uygun koşullarda uygulanması gerekir.

Dış cephe cam temizliğin de cam temizlenirken en üst taraftan başlayıp aşağıya doğru temizlik yapılır. En üstten başlamanın asıl amacı da temizlenen yerlerin tekrardan kirlenmemesi içindir. Camlarınızın çizilmemesi içinde camlara uygun materyallere temizlik yapılıp her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Güvenlik de her açıdan çok önemlidir. Dış cephe ve cam temizliğinde güvenlik oldukça önemlidir. Her şekilde güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Aksi taktirde istemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşmanız söz konusudur. Şirket olarak güvenlik konusuna oldukça önem veririz. Hem uzman personellerimiz hem de müşterimiz için güvenliği hat safhada tutarız. Çünkü güvenlik ve güvenilirlik önemli olması gereken şartlardandır.

Dış Cephe ve İç Cephe Önlemleri

Dış cephe ve cam temizliğinde iyi bir şekilde güvenlik önlemleri alınması gerekir ve uygulanan maddeler de aynı şekilde önemlidir. Dış cephe ve cam temizliği için alınması gereken önlemler hakkında bilgi edinmeyi sakın ihmal etmeyin. Çünkü güvenlik temizlikten daha da önemlidir. Dış cephe ve cam temizliği bina yapıldıktan sonra değil devamlı olarak yapılması gereken işlemlerden birisidir.

Bina yeni inşa edildikten sonra bir kere dış cephe ve cam temizliği yaptırmanız yeterli olmayacaktır. Hem sağlığınız için hem de estetik durması için önemli şartlardan birisidir. Binanın sadece yapımındaki görseli değil devamında yapılan temizliği de önemlidir.

Şık ve estetik görünümü için de cam ve cephe temizliği önem verilmelidir. Ayrıca kaliteli temizlik malzemeleri kullanılması lazımdır. Çünkü bir işi tam yapmak istiyorsanız eğer kaliteli ürünler ve kaliteli bir firma seçmeniz gerekir. Firma seçimi de çok özenli bir şekilde olması gereken işlemdir. Güvenlik şartları, güvenilir bir firma olması, personelinin kaliteli olması bütün bu şartları sağlaması gerekmektedir. Personel olarak işlerinde uzman ve iyi bir eğitim almış olmaları da oldukça önemlidir. İşin uzmanları ile çalışmak sizin için oldukça önem arz eder.

Yaşam sürdüğünüz alanlar, iş yerleriniz gibi daha birçok alanda temizlik çok önemlidir. Çünkü sağlığımız her şeyden önce gelir. Bunun içinde dış cephe ve cam temizliği oldukça önemlidir. Bireysel olarak bunların yapılabilmesi hiçte kolay değildir.

Güvenlik açısından da bunun eğitimini almadan, güvenlik sistemini sağlamadan asla bu işlere kalkışılmaması gerekir. Cam ve cephe temizliği konusunda birçok hizmet veren alan vardır ve bu alanlara talep olmaktadır. Herkes işinin en iyi şekilde olmasını ister ve en iyi firmalardan yani uzman kişiler tarafından yardım alınması gerekir. Firmamız tarafından uzman kadromuz da bulunmaktadır.

Yapılan iş ne kadar kolay değilse firmaların güvenli bir uzman bir kadroya sahip olup olmadıkları hakkında o kadar iyi bir bilgi edinmek gerekir. İşini iyi yapan firmalarla çalışmanızı öneririz. Eğer ki yanlış karar verirseniz güvenlik sorunu yaşayabilirsiniz.

Cam ve cephe temizliği önemli şeylerden birisi de uygulanacak alana gereken önemi vermek gerekir. Çünkü işe başlanan alan olabilecek kazaları önlemek için önemli rol oynar. Her işte olduğu gibi cam ve cephe temizliğinde de oldukça önemli noktalar vardır. Cam ve cephe temizliğinde güvenlik ve uzman kadro konusunu araştırarak ve iyi bir karar alarak yaptırmanızda da fayda vardır.

AVM İç ve Dış Cephe Cam Temizliği

AVM merkezleri orta ve büyük olarak çeşitli firmaların bir arada olduğu kolektif bir yapıya sahip olan anlardan biridir. Toplumun büyük bir kesimi buralardan alışveriş yaparlar ve AVM’lerde ön planda olan şeylerden birisi de temizlik ve bakım. Çünkü alım oranları çok olduğu için kalabalık bir ortamdır ve insanlar kendilerinin iyi hissettikleri ortamlarda bulunmak isterler. AVM’lerin temiz ve ferah bir alan olmasını isterler.

AVM’ler kalabalık ortamlar oldukları için devamlı olarak temizlik yapılması gereken alanlardan birisidir. İç temizliğinde olduğu gibi gösterişli cephesi ve camları da aynı şekilde önemlidir. Dolayısıyla cam ve cephe temizliği önemlidir. Belki de yoldan geçen bir ailenin ne kadar da güzel ve estetik bir yapıya sahip diye ilgilerini çekip onları buraya çekecektir. Hem daha ilgi çekici daha estetik olması için cam ve cephe temizliği de şarttır.

Nerde olursak olalım evde, işte, zaman geçirmek istediğimiz herhangi bir alanda bizi o alana bağlaması gereken bir şeyler olmalıdır. Bizi bu gibi alanlara bağlayan şey de temizlikten gelir. AVM alanlarını dış ve cam temizliğine önem verdiğinde bir yandan da önem verilmeyen bir alanla karşılaştırıldığında tercihi temiz alandan yana olacaktır elbette.

Temizlikler AVM’lerde de yılda en az 2 kez yapılmalıdır. Tabi ki de bu yapılan temizlikte kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Aynı şekilde kullanılan ekipmanlar çalışan görevliler açısından AVM iç ve dış cephe cam temizliği yapılırken güvenliği sağlamak da bir o kadar önemlidir. Çalışan personelin güvenliğini aşağıda çalışan görevlilerin ve müşterilerin de güvenliğini sağlamak oldukça önemlidir.

AVM’lerin yüksekliklerine göre de kullanılan ekipmanlar değişim göstermektedir. Cam ve cephe temizliğinin yanında bazı zamanlarda da tamirat işleri, camda olan hasar için cam değişimi AVM’nin dış cephesinde ki ışık sistemi vb. İşlemleri de yapılabilir. Zaten cam ve cephe temizliği dediğimiz zaman bu ve benzeri şeylerin yapımı akla gelir. Her alanda olduğu gibi AVM alanları da oldukça temiz ve bakımlı olması gerekir. Başta da dediğimiz gibi ilk dikkati dış cephe ve cam temizliği ilgimizi çeker ve bizi o alana yönlendirir.

Cam ve Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik denildiği zaman akla ilk gelen şey belki de kışın evinin içi gelir akla ama bir evin içi temiz olduğu kadar dışı da temiz olması gerekir. Temizlik demek sadece iç temizlik olamaz temizlik genel bir kavramdır ve alanın, bölgenin tamamını kaplar. Dolayısıyla cam ve cephe temizlik hizmeti de oldukça önemlidir. Hem estetik açıdan hem de binanın gerçek güzelliğin açığa çıkması açısından. Bunu sürekli vurguladık belki ama gerçek güzelliği ortaya çıkmazsa o alan istediği değeri kazanamaz.

Cam ve cephe temizliğinin nasıl yapılacağına geldiğimizde ise;

  • Birinci olarak seçeceğiniz firmadan kesinlikle emin olun. Çünkü cam ve cephe temizliği zor, meşakkatli bir iştir. Cam ve cephe temizliğinde kusursuzluk istiyorsak firma önemlidir. Çünkü cam ve cephe temizliği işi gerçekten yapabilecek bir güce sahip uzman bir kadro ve güvenilirlik ön planda olması gerekiyor.
  • İkinci olarak da binayı tanımaktır ve ona göre işlem uygulanmasıdır.
  • Üçüncü olarak da cam ve cephe temizliğinde kullanılacak maddelerin de kaliteli olması gerektiğinden düşük fiyatı olanlar sizi cezbetmesin. Çünkü önemli olan kaliteli bir cam ve cephe temizliği olması gerekir.
  • Dördüncü olarak da cam ve cephe temizliğini uygulamadan önce etrafın boşaltılması gerekir.

Alanda yapılan çalışmada hiçbir canının ve bir maddenin zarar görmemesi açısındandır. Unutmayalım ki bir kere yapıldı başka gerek yok diye düşünülmemesi gerekir. Çünkü hava şartları ve çevreye verdiğimiz zarardan dolayı belirli aralıklarla devam ettirilmesi gerekir, sağlıklı bir hayat içinde bu gereklidir.

Temizlik Kuralları

Kısaca özetlemek gerekirse cam ve cephe temizliğinde önemli şeylerden birisi başta söylediğimiz gibi işlem görecek alanın iyi bir şekilde tanınmasıyla işe başlanır. Hangi alanlara nasıl bir uygulama yapılacağı bilgisini elde edilir. Önemli şeylerden birisi de doğru seçim yapmaktır bu yüzden yaptıracağınız firmayla ön görüşme yaptırmanız çok önemlidir. Çünkü önemli bir iş olup cam ve cephe temizliği basit görülecek bir iş değildir. Bunlar dikkate alındıktan sonra bina ile ilgili yükseklik önemleri alınır ve güvenliği sağladıktan sonra yüksek katlı binalarda sepet, vinç sistemi kullanılır.

Cam ve cephe temizliği işe başlamadan önce uygulanan yöntem bir alana belli bir miktarda uygulanır ve herhangi bir sorun olmadığı anlaşıldığı durumunda işlem tamamen uygulanır. Bunun yapılma amacı da yanlış bir işlem uygulanmadan kaçınmaktır her ne kadar kontrollü bir şekilde işlemler uygulansa da tedbirler elden asla bırakılmadan devam edilir. Cam ve cephe temizliği bittikten sonra kurulama işlemi uygulanır bu uygulanan işlem temizlikle yapılır. Cam ve cephe temizliği yapılırken uzun süre binanın temiz kalması için ona göre uygun yöntemlere temizlik yapılır yani ona göre kimyasal maddeler kullanılır. Bu kimyasal maddeler binanın cam ve cephesinde bir zararı olup olmayacağı zaten baştan kontrol edildiği için hiçbir sorun oluşmaz.

Güvenilir Cephe Temizliği;

Asıl amaç müşteri memnuniyeti ve uzun süre kullanabilir olmasıdır. Yapılan tüm işlemler baştan sona kadar müşteri memnuniyeti ve çevre içindir. İstediğiniz taktirde sabunlu su ile de dış cephe ve cam temizleme yapılabilir. Yani sizlerin tercihine oldukça önem verilir ve ona göre hareket edilip izniniz ve kontrolünüz dışında bir şey gerçekleşmez. Sizler için tüm tedbirleri alan firmamız güvenliğiniz ve sağlıklı ve temiz bir alanda yaşamanız için elinden gelen gayreti göstermiş bunmakta cam ve dış cephe temizliğinde size yardımcı olabileceğimiz alan oldukça geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Cam ve cephe temizliği, size sağlayabileceğimiz imkanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz firmamızdan detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.