Korozyon Tamiri ve Boyama Hizmeti

Korozyon Tamiri ve Boyama Hizmeti ile iç ve dış cephelerde tamir, bakım, boyama ve onarım işlerinde en iyi düzeyde hizmet veriyoruz.

Korozyon Tamiri ve Boyama Hizmeti
Korozyon Tamiri ve Boyama Hizmeti

Boyama: Oteller, gökdelenler, binalar, çelik yapılar, sanayi tesisleri, iş makineleri, rüzgar türbinleri, enerji santralleri, hava limanları, stadyumlar, üretim tankları, sanayi bacaları, iletişim ve ölçüm kuleleri ve boru hatları gibi pek çok yapıda gerekli olan korozyon tamiri, boya ve astarlama işlerinde endüstriyel dağcılık (iple erişim) teknikleri kullanılmaktadır.

Günümüzde her alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de birtakım yeniliklerin varlığından bahsetmek mümkündür. Yeni nesil binaların yapımında birçok farklı malzemenin kullanılması bu binaların hem sağlıklı hem de daha dayanıklı olmasını sağlamıştır. Ancak bir bina ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa olsun zamanın şartlarına karşı bir şekilde yıpranmaya başlayacaktır. Zamanla yıpranan binaların ömrünü uzatabilmek için periyodik olarak bakımlarının gerçekleştirilmesi de son derece önemli bir konudur. Bu bakım işlemleri içerisinde yer alan korozyon bakımı da yeni nesil binaların en çok ihtiyaç duyduğu gereksinimlerden biridir.

Korozyon bakımı dışında binaların çevresel etkilere bağlı olarak sürekli dış cephe boyasının yıpranması da farklı açılardan bakım ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Dış cephesinde bulunan boyaların yağmur kar ya da çeşitli toz birikintileri nedeniyle eskimesi ve dökülmeye başlaması boya işlemlerinin sıklıkla yapılmasını gerekli hale getiriyor. Böyle zamanlarda profesyonel firmalardan hizmet almak binaların daha sağlıklı olabilmesi açısından büyük bir önem taşıyor.

Bilge endüstriyel dağcılık hizmetleri firmamız sizlere hem korozyon bakımı hem de boya işlemleri gibi konularda profesyonel hizmetler vermeye özen gösteriyor. Bu hizmetleri verirken hem son derece profesyonel kişilerle çalışıyor hem de yeni nesil hizmet tekniklerini uyguluyoruz. Hizmetlerimiz sırasında mutlaka iş güvenliğinin sağlanmış olmasına da gereken özeni gösteriyoruz. Firmamız iple erişim ve endüstriyel dağcılık gibi konularda sizlere en iyi destekleri sunmaya özen gösteriyor.

Korozyon Ve Korozyon Bakımı Nedir?

Korozyon Tamiri ve Bakım Onarım Hizmeti
Korozyon Tamiri ve Bakım Onarım Hizmeti

Yeni nesil binaların yapımında kullanılan birçok farklı malzeme bulunuyor. Bu malzemelerin ya da materyallerinin çeşitli kimyasallara maruz kalması veya da elektrokimyasal olarak bozulması korozyon olarak tanımlanabilir. Betonarme yapılar içerisinde bulunan çeşitli materyallerin bu korozyon işlemine uğraması sonucunda ortaya bir pas oluşumu çıkar. Bu paslar materyallerin ömrünün kısalmasına neden olabilir. Bu bakımın yapılabilmesi için öncelikle korozyonu nasıl oluştuğuna dair bilgi edinmek de önemli bir konudur.

Korozyon betonarme yapılarda betona gömülmüş olan çeşitli materyallerin yüzeyinde koruyucu filmler vardır. Bu koruyucu oksit filmler zamanla deforme olduklarında artık materyaller de bozulma karşısında dayanıksız bir hale gelme durumu ile karşılaşır.

Binalardaki materyallerin uğramasında iki farklı önemli neden vardır. Bunlardan birisi Klor iyonunun etkisidir, bir diğeri ise karbonatlaşma nedeniyle betonların alkali seviyesinin düşmesidir. Bunlara bağlı olarak çeşitli dış etkenlerle binalardaki çeşitli materyallerinin korozyona uğramasında etkilidir. Bu nedenler arasında şunlar sayılabilir: deniz kumu, harçta bulunan Klor iyonlarının içeriği, atmosferde bulunan karbondioksit gazı, deniz suyu, havada bulunan klor iyonları miktarı gibi nedenlere saymak mümkündür.

Kısacası elektrokimyasal bir olay olan ve paslanma şeklinde nitelendirilen bu soruna karşılık profesyonel bir hizmet almak gerekir. Firmamız korozyon bakımı konusunda her zaman en iyi çalışanlarla sizlere yüksek standartlarda hizmetler sunan firmamız binaların uzun ömrünü uzatacak son derece detaylı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Korozyon Oluşumunu Destekleyen Durumlar Nelerdir?

Betonarme binalarda meydana gelen korozyon farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

Korozyon Bakım ve Onarımı
Korozyon Bakım ve Onarımı

Binalarda korozyonla karşı karşıya kalınması pek mümkün olmasa da binalarının yaşının ilerlemesi korozyon riskini büyük oranda ortaya çıkarır. Her ne kadar taze betonda korozyon oluşumu mümkün olmasa da hava, su, karbondioksit gibi çeşitli faktörler beton binaların iç kısmında bulunan donatılara ulaştığında hızlı bir korozyon oluşumuna neden olabilir.

Bu durumların ortaya çıkması ise binalarda bulunan yetersiz payları ya da pas payının hiç olmaması veya binalarda bulunan çatlaklardan kaynaklanmaktadır. Bina yapımında bu tarz ufak detaylara dikkat edilmesi uzun yıllar boyunca korozyon riskinin ortaya çıkmasında son derece etkilidir. Her ne kadar günümüzde yeni nesil sistemlerle bina yapılsa da birçok binanın eski tarihlerde yapılmış olması korozyon konusunda şanssız olmalarına neden olmuştur.

Korozyon Bakımında Profesyonel Firma Farkı

Firmamız eski ve yeni tarzda yapılmış birçok binada meydana gelebilecek olan korozyon sorununa karşı profesyonel bir hizmet sunuyor. Bu hizmetleri verirken binaların zarar görmüş olan bölgelerine uygun şekilde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Eğer değiştirilmesi gereken alanlar var ise bu değişimlerin yapılmasına ve en iyi kalitede malzemelerin kullanılmasına büyük bir özen gösteriyoruz.

Korozyon Tamir Hizmeti
Korozyon Tamir Hizmeti

Korozyon bakımı konusunda firma çalışanlarımız son derece deneyimlidir. Bu çalışmalar gerçekleştirilmeden önce mutlaka binalar hakkında genel bir bilgi ediniyor ve bu sorunun binaların yoğunlukta olduğu kısımları tespit ediliyor. Tespit edilen alanlarda önce genel bir çalışma yapılarak bakımı nasıl yapılması gerektiğine karar veriliyor. Korozyon bakımını yapacak olan personeller malzemelerin değiştirip değiştirilmemesine işlem sırasında karar verebiliyor.

Korozyon bakımı sırasında çok detaylı çalışmalar gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte binaların ömrünün uzun olması için bu işlem son derece gereklidir. Firma çalışanlarımız sizlere bu hizmeti verirken aynı zamanda konu hakkında da bilgilendirmenizi sağlarlar nokta korozyon koruması için çeşitli tedbirlerin alınması bina güvenliği açısından son derece önemlidir.

Bununla birlikte eğer korozyon tarafından bozulmuş olan bir donatı bulunuyorsa bunların ya tamir edilmesi ya da tamamen değiştirilmesi gerekir. Firma çalışanlarımız korozyon bakımı sırasında öncelikle değiştirilmesi gereken parçaları tespit eder eğer yenilenmesi gereken parçalar dışında tamir edilebilecek olanlar varsa bunların tamirini yapar. Tüm bu çalışmalar yapılırken aynı sorunların uzun bir süre daha tekrarlanmaması için çeşitli koruma işlemleri de yapılır.

Korozyon Bakım Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Korozyon Onarım Hizmeti
Korozyon Onarım Hizmeti

Binaların uzun yıllar boyunca zarar görmeden dayanabilmesi için korozyona karşı ciddi anlamda tedbirler alınması gerekir. Binaların yapımında kullanılan çeşitli Demir ve paslanma içerecek malzemelerin kaliteli malzemelerle korunması son derece önemlidir.

Çeşitli korozyon önleyiciler birtakım kimyasalları eklenerek pas etkisinin en aza indirilmesi sağlanır nokta koruyucu kaplama yöntemleri sayesinde korozyonu kontrol altına alabilmek de son derece kolaydır. Yaşadığınız binanın çok daha sağlıklı olabilmesi ve deprem gibi afetlere karşı korunabilmesi için mutlaka korozyon bakımının periyodik olarak yaptırılması gerekir.

Eğer binalarını yeni ise bu problemi hemen yaşamayabilirsiniz. Ancak eğer zamanında alınmış bir korozyon önlemi yoksa ilerleyen süreçte farkında olmadan binalarınızın deforme olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle eğer binalarınızın daha sağlıklı ve sağlam olmasını istiyorsanız eski veya yeni olmasına bakılmaksızın korozyon bakımlarının periyodik olarak yaptırılması gereklidir.

Korozyon Bakımı Fiyatları Ne Kadar?

Korozyon bakımı yaptırmayı düşünen kişiler bu konuda verilen fiyatlar hakkında da merak içerisinde olabilirler. Binalarda meydana gelen pas oluşumunun temizlenmesi veya pasa dayalı olarak yıpranan malzemelerin değiştirilmesi konusunda firmamız profesyonel olarak destek veriyor.

Bakım ve Onarım Hizmetleri
Bakım ve Onarım Hizmetleri

Vermiş olduğu tüm bu destekler konusunda firmamızın en büyük avantajı ulaşılabilir fiyatlar sunmasıdır. Son derece uygun fiyatlarla yaptığımız bu hizmetler sayesinde hemen her bina sahibi bu problemden rahatlıkla kurtulabilme imkânı elde ediliyor.

Korozyon bakımı konusunda verilen fiyatlar birbirinden farklılık gösterebilir. Bu fiyatları etkileyen birçok farklı unsurdan bahsetmek mümkündür. Öncelikle binaların yüksekliği ve içerisinde kullanılan malzemelerin farklılığı hizmet fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biridir.

Bununla birlikte malzemeler değiştirilebilir mi yoksa tamir edilebilir mi gibi konularda da fiyatların farklılaştığını söylemek mümkün olacaktır. Korozyon bakımı konusunda birçok farklı seçenek bulunsa da her zaman için tercihinizin profesyonellikten yana olması gerektiğini öneririz.

Binaların Dış Cephe Boya Hizmetleri

Binalarda insanlar gibi zamanla yıpranmaya maruz kalır. Çevresel faktörler ya da binaların yapımında kullanılan malzemelerin niteliği zamana karşı direnç göstermeyebilir.

Binaların Dış Cephe Boya Hizmetleri
Binaların Dış Cephe Boya Hizmetleri

Her ne kadar yeni yapılan binalar ışıl ışıl bir görüntüye sahip olsa da aradan geçen yıllar bu binaların daha eski ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu görünüme neden olan en büyük faktör ise binaların dış cephesinde kullanılan boya malzemeleridir. En iyi boyaların kullanılması dahi bir binanın uzun yıllar ilk günkü görüntüsünü korumasında yeterli değildir.

Binaların yepyeni bir görünüm kazanmasını isteyen kişilerin öncelikle bu boya işlemlerini periyodik olarak yaptırması gerekir. Bununla birlikte malzeme seçiminden işçiliği ne kadar her konuda profesyonelliğe gereken önemin verilmesi gerekiyor.

Binaların dış cephe boyası konusunda profesyonel bir firma ile çalışmak bu işlemi çok sık bir şekilde yaptırmanızı gerektirmez.

Firmamız binalarda meydana gelen korozyonun önlenmesi veya bakımının yapılması gibi konularda vermiş olduğu profesyonel hizmeti boya çalışmaları konusunda da vermektedir. Her binanın iç ve dış kısımlarının en iyi şekilde boyanmasında profesyonel çalışanlarımızla sizlere en iyi hizmet desteğini sunuyoruz. Yüksek kalite standartlarında vermiş olduğumuz bu hizmetler sayesinde binalarınız ilk günkü kadar yeni ve modern bir görünüm kazanıyor.

Binaların Dış Cephesi Neden Boyanmalıdır?

Binalar şehirlerin modern bir yüzü olarak son derece önemli bir yere sahiptir. Her geçen gün yükselen kat sayıları bu modern görüntüye farklı bir bakış açısı getiriyor.

Binaların Dış Cephesi Neden Boyanmalıdır?
Binaların Dış Cephesi Neden Boyanmalıdır?

Metropoliten şehirlerde ve daha küçük kentlerde bulunan bu binaların model görünümlerini koruyabilmesi için dış cephe bakımlarının yapılması büyük bir önem arz ediyor. Periyodik olarak boyanmayan ya da bakımı yapılmayan binalar daha eski ve köhne bir görünüm kazanıyor. Kişiler ev satın alırken ilk olarak binaların dış görünümlerine dikkat ediyor. İyi bir binadan ev satın almak için kişilerin bu detaya önem vermesi sizlerin de sahip olduğunuz evin değerini belirliyor.

Dış cephenin her sene boyanması zor bir işlemdir. Ancak bu durum hiç boyanmaması anlamına da gelmez. Binalarınızın daha modern ve değerli görünmesi için mutlaka dış cephesinde oluşan çatlakların giderilmesi boyaların tazelenmesi korozyona uğramış donatılarının değiştirilmesi son derece önemlidir.

Bu tarz bakımların gerçekleştirilmesi binalarınızın değerinin de maddi olarak artmasını sağlayacaktır. Binaların bakım çalışmalarında dış cephe ve iç cephe boyama işlemlerinin önemli bir payı bulunuyor. Bu işlemler sırasında profesyonel olarak hizmet veren firmamızın tüm desteklerinden en geniş ölçüde yararlanma imkânı bulabilirsiniz.

Yüksek Kaliteden Boya Hizmeti Veren Firma

Dış cephe boyasının yapılabilmesi için mutlaka bu alanda tecrübeli kişilerden hizmet almak gerekiyor. Özellikle yüksek katlı binaların daha güzel ve yeni görünmesi için, boya işleminde işçiliğin yeri tartışılmazdır. Bu işlemin yapılabilmesi için firmamız birçok farklı alternatifi değerlendiriyor.

İple Erişim Boyama Hizmetleri
İple Erişim Boyama Hizmetleri

Hizmetlerin en iyi şekilde verilebilmesi için gereken her türlü ekipmana sahip olan firmalardan biriyiz. Gerek iskele kurulması gerek iple sarkıtma işleminin yapılması gerek vinç desteğinin alınması konusunda müşterilerimize en iyi standartları sunmaya özen gösteriyoruz. Kalite odaklı olarak verilen bu hizmetler konusunda hiçbir zaman müşterilerimizin yanılgıya düşmesine izin vermiyoruz. Hızlı ve güvenilir bir şekilde verilen bu hizmetlerimizde en çok önem taşıyan konu tecrübedir. Çalışanlarımız yüksek katlı binalarda nasıl çalışmaları gerektiğini bilen son derece deneyimli ve bilinçli kişilerdir. Bununla birlikte bir dış cephe boyasının ne şekilde yapılması gerektiği konusunda da oldukça detaylı çalışmalar gerçekleştirebilirler.

Firmamız bu işlemleri yaparken güvenlik tedbirlerinin alınmasında da büyük bir özen gösteriyor. Bina boyama işlemleri yapılırken özellikle camlara kesinlikle boya bulaştırılmamasına, bulaşan kısımların ise silinmesine büyük bir özen gösteriliyor. Aynı zamanda çalışanlarımız yüksekte çalışırken her türlü güvenlik tedbirini almaya da özen gösteriyor. Böylece hem çalışanlarımız hem bina sakinleri hem de çevredeki kişiler açısından olası bir tehdit meydana gelmiyor.

Yüksek bir kalite ile verdiğimiz bu boya çalışması hizmeti sayesinde binaların uzun yıllar deformasyonlara karşı korunma elde ediyor. Bu temel bakımların yapılmaması binalarınızın hızla çürümesine ve değerinden düşmesine neden olabiliyor. Alanında en iyi firmalardan biri olarak biz yaşadığınız binaların hem maddi hem de manevi anlamda değerinin korunmasına destek veriyoruz.

Dış Cephe Boya Hizmeti Nasıl Verilir?

Dış cephe boya hizmetinin verilebilmesinde firmamızın çalışanları son derece üstün hizmetler sunuyor. Bu hizmetler sırasında öncelikle binaların dış yüzeyindeki boyanın deformasyon durumuna bakılıyor. Bu deformasyonların giderilebilmesi için ne kadar boya harcanması gerektiğini ve bu işlemi yapabilecek personel sayısına önceden karar veriliyor. Büyük bir plan ve program çerçevesinde verilen bu hizmetler sayesinde çalışanlarımız her durumda gereken özveriyi gösteriyor.

Dış Cephe Boya Hizmeti
Dış Cephe Boya Hizmeti

Hizmetlerimiz sırasında dikkat edilen en önemli konu işçilik kalitesi ve kullanılan boyanın kalitesidir. En iyi standartlarda boyaları kullanan firmamız uzun yıllar boyunca bu hizmeti tekrarlamak zorunda kalmamanız için yoğun bir uğraş sarf ediyor. Firmamızın sunmuş olduğu her hizmet konusunda mutlaka titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kalite standartlarına gereken önemi veriyor olmamız bu süreçte en iyi şekilde destek almanızı da sağlıyor. Boya hizmetleri verilirken üzerinde durduğumuz çok fazla ince detay bulunuyor. Bina tek renk mi boyanacak yoksa iki renk veya üç renk karması mı olacak gibi konularda müşterilerimizle detaylı bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

Bu çalışmalar neticesinde müşterilerimizin zevkine uygun farklı renklerde boya karmalarından da yararlanabiliyoruz. Bunu yaparken duvarlarda yama görüntüsü oluşturmadan kusursuz bir boyama işlemi gerçekleştiriliyor. Gerekirse alttaki boyanın zımparalanması ve daha pürüzsüz bir boya işleminin uygulanması gibi konularda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz.

Fırçalar ve boya seçimi gibi konularda her zaman en iyisine yönelmeye çalışan bir firma oluyoruz. Malzeme kalitesi ne kadar yüksek olursa binalarınızın içinde ve dışında yapılan boya hizmeti kalitesi de bir o kadar yüksek olacaktır. Böyle durumlarda müşteri memnuniyetini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. Yeni nesil tekniklerle vermiş olduğumuz boya ve korozyon bakımı hizmetleri firmamızın en önemli avantajlarından biri oluyor.

İç ve Dış Cephe Boyama Fiyatları

Binaların dış cephesinin boyanması ve iç cephe bakımlarının yapılması belirli fiyatlar doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Bu hizmetlerin verilebilmesi konusunda her zaman en iyilerle çalışıyor olmamız ve yüksek kalite malzemeler kullanmamız fiyatlarımızı belirleyen en önemli unsurlar arasındadır. Farklı fiyat avantajları sunan firmamız sizlere ulaşılabilir değerler ölçüsünde hizmetler sunuyor. Bu hizmeti verirken mutlaka her detayı göz önünde bulundurmaya gayret gösteriyoruz. Yüksek kalitede sunduğumuz bu hizmetler çalışanlarımızın profesyonelliği ile birleştiğinde ortaya kusursuz bir bina görünümü çıkıyor.

Binaların iç ve dış cephe boyama fiyatları konusunda farklılıklar olabiliyor. Bu fiyatı vermeden önce mutlaka Eksper desteği alıyoruz çok yüksek katlı binalarla daha engin binalara aynı fiyattan hizmet sunuyoruz. Binaların genişliği yüksekliği ve ne kadar boya harcanacağı gibi konularda detaylı bir çalışma yaparak müşterilerimize bir fiyat sunuyoruz. Bu fiyatları sunarken her zaman ulaşılabilir bir düzeyde olmaya ve müşterilerimizin bu fiyat tekliflerini karşılayabilecek şekilde olmasına da büyük bir titizlik gösteriyoruz.