Stadyum Çatı Bakım ve Onarımı

Stadyum Çatı Bakım, ışıklandır sistemleri onarım hizmetini sağlamaktayız.

Stadyum Çatı Bakım ve Onarımı
Stadyum Çatı Bakım ve Onarımı

Stadyumlar spor müsabakalarının gösterilmesi için özel olarak yapılmış yapılardır. Stadyumlarda çatılar seyirciyi yağmur, kar, güneş gibi iklimsel olaylardan korumada önemli rol oynamaktadır. Bir yapının en üst katmanını çatılar oluşturmaktadır. Bu nedenle yağışlardan, güneşten ve çeşitli etkenler nedeniyle yıpranan çatıların bakımları ve tadilatları düzenli olarak yapılmalıdır.

Modüler çelik stadyumlar, açılır kapanır stadyumlar gibi birçok stadyum modeli bulunmaktadır. Stadyum çatı bakım ve onarım işlemleri düzenli olarak yapılmalıdır.

Çatı Bakım Onarımı

Bina çatılarına oranla bakımı ve onarımı oldukça zor olan stadyum çatı bakım ve onarım hizmeti aynı zamanda diğerlerinden farklıdır. Açılır kapanır bir sisteme sahip olan stadyum çatıları sensörler ile çalışmaktadır. Çatının yapı durumu bakım elemanları ile bakılmalı, tadilat gerektiren noktalar dikkatle incelenmelidir. Bu konuda firmamız kurumsal alt yapısı ile size hizmet verir.

Çatının halihazırda kullanılan malzemeleri not alınmalı yerine kullanılacak olan malzemeler bunlarla birebir olmasına özen gösterilmelidir. Farklı olması var olan hasarın çoğalmasına neden olabilir. İskelet özenle incelenmelidir. Çatıyı ayakta tutan iskelet onarım başlamadan incelenmelidir çünkü onarım esnasında oluşabilecek kötü durumların önüne geçmekte faydası olacaktır. Stadyum çatılarında çelik malzeme kullanılmaktadır. Tüm hizmet içeriği alanında uzman kadro ile sunulmaktadır. Bu da işlemin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Firmamız Stadyum çatı bakım ve onarım sürecinde öncelikle görünen hasarlar tamir edilir. Çatı için uygulanan yalıtım malzemesi incelenir kötü durumda ise yenisi ile değiştirilmelidir. Çatı türleri şöyle sıralanmaktadır; Çelik Konstrüksiyon Çatı, Demir Çatı – Metal Çatı, Uzay Çatı Sistemleri: su parkı, sanayi siteleri, spor tesisi, fuar alanları, sergiler, fabrika, depo veya depolama alanları, stadyum ve otoparklarda kullanılır.

Uzay çelik çatılar şık görünümleriyle dikkat çekmektedir. Kafes Çelik Çatı: Stadyum gibi büyük alan ve yapıların üzerini örten 3D çatılardır. Set Çelik Çatı: yan yana dizilmiş beşik çatı veya fenerli çatılar, güneş enerjisinden daha iyi yararlanmaya olanak sağlamaktadır. Kombine Çelik Çatı, Tonoz Çelik Çatı, Poli karbon Çatı. Stadyum çatısındaki sac malzemesindeki deformasyonlar tespit edilir.

Çatı Bakım Onarım Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paslı bölgeler çıkartılır yenisi ile değiştirilir. Sağlamasını yapmak için çivileme ile sabitleyip kaynak yapılmalıdır. Stadyum çatılarındaki havalandırma sisteminin filtre ve boruları kontrol edilmeli kötü durumdaki malzemeler temizlenmeli gerekirse değiştirilmeli. Yağmur sularının daha kolay akması için kullanılan su dereleri kontrol edilmeli, tıkanıklık, kırılma gibi durumlara müdahale edilmelidir.

Çatı malzemeleri için kullanılan malzemeler en iyi kalitede olmalı ve doğru yerlerden temin edilmelidir. Stadyum çatı bakım ve onarım işlemini yapan personelin tam donanıma ve bilgiye sahip olduğundan emin olunmalıdır aksi takdirde daha büyük problemler ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Güvenlik önlemleri alınmalıdır güvenlik önlemleri alınmadığı takdirde çatı tamiri işlemine devam etmeyin. Kullanılan malzemeler stadyum çatı bakım ve onarım için üretilmiş TSE ve CE onaylı olmalıdır.

Asma Germe Membran Sistemler

Taşıyıcı sistemi çekme kuvvetinden alan membran veya kabloların tamamen ya da kısmen kullanılması ile oluşturulan yapı sistemlerine asma germe denir. 3 boyutlu programlar sayesinde görsel müşteri isteği doğrultusunda hazırlanır. Stadyum çatı bakım ve onarım tribünlerde tercih edilen asma germe mebran sistemi dikkatle incelenmeli ve uygun boyutlar seçilmelidir. Pazar alanlarında, stadyumların tribün üstlerinde, alışveriş merkezlerindeki ara koridorları ve yaşam alanlarında bulunan havuz kenarları, otopark alanları, site giriş alanları, amfi tiyatrolar, restoran dış ve iç mekanları ve park alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

İşyerlerinde sigara içme alanlarında kullanılabilir. Showroom, fuar stantları, geçici çadırlar için kullanılabilir. Açık alandaki tenis kortları, basketbol sahaları, çim futbol saha üstleri ve yanları, havuz üstleri gibi spor salonları membran örtü ile kaplanmaktadır. ETFE asma germe membran sistemleri birkaç başlıkta toplanmaktadır; Gergili membran sistemler, PVC kaplı Polyester, PTFE kaplı Cam, Silikon kaplı Cam, PTFE (Gore Tenara). Ayrıca açılır kapanır sistemler sayesinde istenildiğinde açık hale getirilebilen mekanlar oluşturulur.

Hafif çelikle inanılmaz yapılar oluşturulmaktadır. Membran polyester, cam liflerinin dokunmasıyla üretilen özel bir kumaş türüdür. Bu lifleri her türlü dış faktörlere karşı korumak, kumaşa su ve hava geçirmezliği sağlamak için liflerin üzerine PVC, PTFE silikon ürünlerle kaplama uygulanmaktadır.

Kullanılacak uygun kaplama malzemesi sayesinde ürünün kullanım ömrü 30 yılı aşmaktadır. Stadyum çatı bakım ve onarım stadyumlarda kullanılan asma germe membran yapılar düzenli bakımları yapıldığı sürece seyirci ve müşteri için daha sağlıklı olmaktadır.

Asma Germe Membran Avantajları Nelerdir?

 • Tasarım: Değişik ebat ve boylarda yapılabildiği için isteğe göre özel tasarımlara olanak verir. Farklı tasarımlar yapılabildiği için estetik görünümü sayesinde yapıya değer kazandırır. Işık geçirgenliği olduğundan alt taraf ekstra bir aydınlatma gerektirmeksizin aydınlıktır. Güneş ışınlarını önlediği için zararlı UV ışınlarından korur ve uygulanan alan daha serin olur.
 • Kolaylık sağlaması: Kolay ve çabuk takılıp sökülebilir yapısıyla profesyonel kişilerin çağırılmasını gerektirmez. Hafif ve dayanıklı olup birçok kez takılıp sökülebilir. Membran yapılar önceden üretildiği için betonarme yapılardaki olumsuzluklar yaşanmaz. Temiz, gürültüsüz kısa bir sürede teslim edilir. Parçalar birleştirilerek istenen hacim elde edilebilir. Her türlü alanda rahatlıkla kurulum yapılabilir.
 • Değişik renk seçeneği: Yüksek gerime dayanıklı 770gram ağırlığında, yangın dayanıklılık özellikleri bulunan, değişik renk alternatifleri sunan, esnek ve dayanıklı bu ürün ile her mekâna uyumlu modeller ortaya çıkabilir.
 • Yağmur ve güneşten korunma: Yağmurdan ve güneşten tam korunmayı sağlar. Koruma lakları ile kolayca silinir ve temizlenebilir.
 • Ekonomik ve uzun ömürlü: Kullanılmadığı dönemlerde sökülerek, temizlenir ve katlanıp çok küçük bir şekil alarak depolanabilir. Her türlü hasarların onarımı da çok kolaydır. Bu şekilde çok uzun yıllar tekrar kurulup sökülebilir.
 • Baskılama: Her türlü renkli malzeme logo, reklam gibi alanlarda kullanılabilir.

Stadyum Reklam Tabelası Bakım ve Onarım İşleri

Stadyum reklamları insanların reklamları görmesi açısından en etkili yollardan biridir. Spor dalları her türlü kültürden, her türlü sosyal statüden insanı buluşturan ortalama 3 milyon kişiyi aynı yerde bulundurabilir. Gelişen teknoloji ile reklamcılık sektöründe önemli yerlere gelen açık hava reklamcılığına farklı bir boyut kazandıran stadyum reklamları en etkili tanıtım araçlarından biri olmaktadır.

Stadyumda tribünlerin önünde yer alan panolar olan stadyum reklamları, yıllık olarak bakımları yapılmalıdır.

Stadyum içerisinde bulunmasa bile milyonlarca insanın televizyonları karşısından izleyebilmesi büyük bir topluluğa reklamın ulaşmasını sağlamaktadır. Reklam panolarının göz alıcı olması açısından stadyum çatı bakım ve onarım düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Stadyumlara Verilen Reklamların Tamiri

LED pano reklam alanı, Saha kenarı reklamları, Rulopan reklam alanı, Sabit pano reklam alanı, Stadyum spor alanı içi ve dışı olmak üzere iple erişim sağlanarak, tamir bakım ve onarım işleri yapılır.

Billboard Reklam Onarımı

Billboardlar özel sistemlerle çalışır. Güneş ışıklarından alınan enerjiyi gün içindeki gerekli saatlerde panonun ışıklarına yönlendirerek yanar ve söner. Billboardlar 24 saat süre ile aralıksız reklam yapmaktadır. Stadyum çatı bakım ve onarım düzenli yapılırsa uzun yıllar kullanılır. Kontrol sistemlerini yöneten cihazlarda kolay servis imkânı sağlamaktadır. Billboard panoları alüminyum dış çerçeve ve damperli cam malzemelerden yapılır ve panoya reklamı ilgi çekici hale getiren ışıklandırmalar da eklenebilir.

Billboard Reklam Bakımı

İskeleti oluşturan demir profiller paslanmayı ve eskimeyi önleyen galvaniz maddesi ile korunması amaçlı kaplanmaktadır. Üretimde kullanılan malzemeler geri dönüşüme uygundur ve doğayı tehdit etmez. Stadyumlarda sık bir şekilde kullanılan LED billboard panoların stadyum çatı bakım ve onarım esnasında bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Günümüz teknolojisinde pek çok billboard reklam çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları şu şekilde sıralanmaktadır; Ayaklı ve ışıklı poster olanlar, Bombeli ışıklı olanlar, Su tanklı helezon çeşidi, Convex light box, Işıklı billboardlar, Light box, Snap light, Menü billboardları, Notice board, Show board kilitli billboardlardır.

Stadyum Reklam Tabelası Bakım ve Onarımı
Tabelalar, firmaların müşterileri ile etkileşimin ilk basamağıdır. Üretim firmaların memnuniyeti odaklı olarak yapılır. Zamanla tabelanın belirli bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Firmaların tanıtımının akmaması açısından da tabela bakımı önemlidir. Eğer tabela bakımı yapılmazsa görüntü bozulur ve kötü bir görüntü ortaya çıkar.

Takıldığı andan itibaren tabelalar her türlü durumdan etkilenir. Stadyum çatı bakım ve onarım kardan, yağmurdan ve rüzgârdan etkilenen tabelalar için zaman içerisinde kirlenir. Bu durum bir zaman sonra tabelada kötü görüntüler oluşmasına neden olur. Bu kötü görüntüleri iyileştirmek için tabelanın temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

Tabela temizliği tabelanın bakım işlemlerinin başlangıcıdır. Tabela normal temizlik işlemiyle aynı değil. Tabeladaki harfler özenle temizlenir. Kırılmış, içi pislenmiş harflerin temizliği ayrıca yapılır. Tabeladaki paslanmaz kısımlar özel solüsyonlar yardımıyla parlatma işlemi yapılır. Tabelanın özellikleri bakım ve onarımda önemli rol oynamaktadır.

LED Reklam Panosu Bakımı

Elektronik, metal zemin, ahşap zemin ve farklı panolarda ayrı şekillerde tabela onarımı olmaktadır. Öncelikle stadyum çatı bakım ve onarım başlamadan bakılması gereken durumlar vardır;

 • Yazı ve harf eksikliklerinin bulunması,
 • Zemin renginde solma olup olmaması,
 • Elektronik panolarda, LED ve ışıklı tabelaların devrelerinde herhangi bir sorun olup olmadığı,
 • Görülen göçük, kırık gibi durumların tespiti.

Günümüzde ekonomik olması sebebiyle tabelalarda LED kullanımı artarak devam etmektedir. Modül ve şerit LED 12v enerji ile çalışmaktadır. Kayan yazı LED paneller ise 5v enerji ile çalışmaktadır. 24v enerji ile çalışan LED’ler bulunmakta ancak artık pek fazla kullanılmamaktadır. Bu tabelalarda belirli arızalar meydana gelmektedir. Bunlar ise;

 • Güç kaynağının arızalanması
 • Kalitesiz ve yetersiz LED kullanımı
 • Yanlış ya da hatalı devre
 • Yetersiz kablo kullanılması

Arızaları kendiniz gidermeye çalışmamalı bir teknik ekip tarafından yardım almalısınız. Yapılan en ufak yanlış müdahale bütün sistemi etkileyebilir. Sorunun tespiti halinde profesyonel ve güvenilir kişilerden destek isteyin.

Stadyum çatı bakım ve onarım yapılmadığı takdirde oldukça tehlikeli ve büyük maliyetlere yol açan durumlardır. Bu nedenle zamanlarını geçirmeden düzenli bir şekilde profesyonel, güvenlik önlemleri açısından bilgili, alanında uzman, kaliteli ve uygun malzemeleri kullanan firmamızdan çatı bakım onarım hizmetleri için destek alabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini hedefleyen firmamız her türlü sorununuza en kısa sürede en iyi çözümle dönecektir. Kaliteli hizmetlerimizi uygun fiyatlarla almak isterseniz kesinlikle doğru adrestesiniz. Bütün bakım ve onarım işlemleriniz için firmamız sizlere memnuniyetle yardımcı olacaktır.