Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Aksi belirtilmediği sürece, bu sitede yer alan bilgilerin telif hakkı "Bilge EDH (Bu metinde "Bilge Endüstriyel Dağcılık" olarak kullanılacaktır) aittir.

Bilge Endüstriyel Dağcılık kişisel gizlilik hakkınıza saygı duyar. Bu politika ne tür kişisel kimlik bilgileri toplayabileceğimizi ve bu bilgileri nasıl kullanabileceğimizi özetler. Bu politika kişisel gizliliğiniz ile ilgili diğer önemli hususları da tarif eder.

Site ziyaretçisi, site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal bilgilerimize ulaşabilir, ayrıca sitede bulunan diğer hizmetlerimizden yararlanabilir. Buna karşılık bazı bölümlere ulaşabilmeniz ya da bazı hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıt olmanızın gerekeceği alanlar olabilir. Bu alanlarda şahsi bazı bilgilerinizi vermeniz istenebilir.

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için tüm şifreleriniz kodlanmış alanda muhafaza edilmektedir. Bilgi toplanan bölümlere sonradan ulaşmanız ve bilgileri değiştirebilmeniz, güncelleyebilmeniz mümkündür. E-posta adresi ve posta adresi, telefon numarası gibi bilgiler yalnızca Bilge Endüstriyel Dağcılık standart e-bülten aboneliği aşamasında irtibat amacıyla kullanılır, ve bu bilgiler ancak müşteri olma aşamasına gelmiş ziyaretçiler kendi inisiyatifleri ile ilgili forma girdiğinde veri tabanına kaydedilebilir.

Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. Bir başka üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Üyelik iptali ile birlikte, sisteme kayıtlı olan tüm bilgileriniz silinecektir. Bilge Endüstriyel Dağcılık hiçbir suretle standart prosedürde toplanan kişisel bilgileri üçüncü kişi ve/veya kurumlara satmamayı taahhüt eder. Bunun yanında araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde Bilge Endüstriyel Dağcılık, kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Bilge Endüstriyel Dağcılık sayfalarından birinde veya daha fazlasında, bilgeedh.com harici internet sitelerine köprüler olabilir . Bilge Endüstriyel Dağcılık , kendisinin işletmediği bu sitelerin kendilerine özgü gizlilik politikalarından hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Internet adresi www.bilgeedh.com ile başlamayan siteler Bilge Endüstriyel Dağcılık ile ilişkisi olmayan sitelerdir.

Bu siteyi kullanarak Bilge Endüstriyel Dağcılık Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi belirtmektesiniz. Kendi isteğimize bağlı olarak, her zaman bu politikaya değişiklik, ilave veya çıkartma yapma hakkını saklı tutmaktayız.

Bu hüküm ve şartlarda yapılan değişikliklerin ardından bu web sitesini kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bilge Endüstriyel Dağcılık, kullanıcı arasında ki veri alım ve gönderimlerinin güvenliğine son derece önem verir.

T.C. Cumhurbaşkanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi, 24 Temmuz 2020 tarihli Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi, 3.1.4.8 tedbir maddesinde belirtilen;

"Sahte ya da bütünlüğü bozulmuş e-postaların geçerli etki alanlarına sızma ihtimalini azaltmak için SPF, DKIM, PTR, DMARC politikalarını vb. teknoloji ve standartlar kullanmayı önerir."

Bu kapsamda şirket ve kurumların, e-posta haberleşmelerini sağlıklı yapabilmeleri için, kendi alan adı sunucularında PTR, SPF, DKIM alan adı kayıtlarını ve DMARC politikalarını 1 Ekim 2020 tarihine kadar devreye almaları gerekli görülmüştür.

Yukarıda bahsi geçen DNS kayıtları güncellemeyen/yayımlamayan kurumlar ile gerçekleşen e-posta haberleşmesi, şüpheli/istenmeyen (SPAM) e-posta olarak işaretlenecektir.

E-posta adreslerinizin güvenliğini, https://www.uriports.com/score/ adresinden test edebilirsiniz.